Modny pokój dziecięcy – jak urządzić?

Urządzając pokój dla dziecka stajemy przed wieloma wyzwaniami. Zazwyczaj chcemy, aby te pomieszczenie było jednocześnie przyjazne dla dziecka, lecz stylistyką pasowało też do wystroju reszty naszego domu. Szukając inspiracji warto zapoznać się z najnowszymi trendami wnętrzarskimi!

Biel i pastele

Przeglądając propozycje wystroju wnętrz od razu rzuca nam się w oczy dominacja jasnych barw. Jasne, wesołe kolory doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym. W pomieszczeniach przeznaczonych dla młodszych dzieci możemy postawić na ściany pomalowane na biało, z pastelowymi akcentami. Dobrze się sprawdzi też jedna ściana cała pokryta farbą lub tapetą w jasnych, wesołych kolorach. Jakie barwy będą najlepiej się komponowały z czystą bielą?

Z pewnością jasne, pudrowe róże, błękity i żółcienie. Dobrze się sprawdzi także modna szarość w swoich jaśniejszych odcieniach. Także meble w pokoju dziecinnym powinny być białe lub w kolorze naturalnego, jasnego drewna. Taki wystrój z pewnością wprowadzi do pomieszczenia wiele światła i lekkości. Sprawdzi się też doskonale w mniejszych pomieszczeniach, gdyż optycznie je powiększy. Warto też uzupełnić wystrój o dobór odpowiednich drzwi. Najlepsze będą drzwi Porta białe, najlepiej przeszklone.

drzwi Porta Białe

W stylu ekologicznym

Jeżeli zależy nam na dbaniu o naszą planetę i oswajaniu dziecka od najmłodszych lat z naturą warto wyposażyć pokój w meble wykonane z ekologicznych materiałów, pochodzących z recyklingu. Dodatki takie jak zasłony i poszewki na kołdry i poduszki wykonane z naturalnych materiałów jak len czy bawełna sprawią, że poczujemy się bliżsi natury. Możemy też udekorować ściany motywami roślinnymi.

W pokojach dziecięcych doskonale sprawdzą się motywy kwiatowe, a także wzory przedstawiające dziką przyrodę: las lub górskie krajobrazy. W takim pokoju dobrze będą wyglądały wykonane z wikliny lub rattanu kosze na zabawki i przybory do nauki. Meble i drzwi mogą być jasne lub w kolorach naturalnego drewna.

Strefa rozrywki

Urządzając pokój dziecinny pamiętajmy, że jest to miejsce zabaw i wypoczynku dla naszych pociech. Dlatego doskonałym pomysłem jest umieszczenie w nim dużej ilości pluszowych zabawek i poduszek. Dzięki nim pokój stanie się bardzo przytulny i ciepły.

Dziecko lubi malować? Dobrym pomysłem jest pokrycie jednej ze ścian farbą tablicową, na której najmłodsi będą mogli rozwijać swoją pasję do rysowania. Urządzając pokój dziecięcy warto też zadbać o drzwi zapewniające odpowiednie wyciszenie, aby wieczorem dziecko mogło spać spokojnie, nie niepokojone przez hałasy dochodzące z reszty domu.